Kredyt hipoteczny refinansowy


Kredyt hipoteczny refinansowy to inaczej kredyt hipoteczny pod zabezpieczenie nieruchomości którą wcześniej zakupiło się za gotówkę (do 2 lat) lub jest to przeniesienie kredytu hipotecznego z jednego banku do drugiego.

Dzieję się tak np. w sytuacji gdy kredyt został zaciągnięty kilka lat temu i marża tego kredytu, w stosunku do dzisiejszych realiów rynkowych, jest bardzo wysoka. Przeniesienie kredytu ma na celu obniżenie kosztów jego obsługi, w tym przede wszystkim obniżenie wysokości miesięcznej raty oraz spłacanych odsetek. Różnice mogą być spore i sięgać kilkuset złotych na racie miesięcznie, co może dawać kilkadziesiąt tysięcy złotych na odsetkach w skali całego kredytu. Właśnie dlatego warto co jakiś czas skontrolować czy posiadany kredyt ma dla kredytobiorcy nadal najlepsze warunki.

W przypadku refinansowania kredytu hipotecznego obowiązuje ta sama oferta, która dotyczy kredytów hipotecznych. Z dokumentów do wniosku bank będzie weryfikował dokumenty dochodowe oraz dotyczące przedmiotu zabezpieczenia. Wymagane będzie również dostarczenie umowy refinansowanego kredytu oraz zaświadczenie banku wierzyciela hipotecznego o aktualnym saldzie zadłużenia wraz z numerem rachunku technicznego do spłaty i zgodzie na wykreślenie hipoteki po spłacie zobowiązania.

powrót do poprzedniej strony